Halkbank’tan sonra Vakıf Katılım’dan da düşük kurdan döviz satışı mı yapıldı?

Geçtiğimiz hafta Halkbank’tan düşük kurdan döviz satışının benzeri bu gece Vakıf Katılım Bankası’nda yaşandı. Gelişmeyi, CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından duyurdu.

Vakıf Katılım Bankası’nın internet sitesinde düşük kur bilgisinin yer aldığını paylaşan Yarkadaş, “Dikkat: Vakıf Katılım Bankası’nın kurlarında bir gariplik yok mu? Yeni bir HALKBANK vakası daha yaşanıyor sanırım… Uzman arkadaşların dikkatine…” ifadesini kullandı.

Skandalın sosyal medyaya yansımasının ardından bankanın internet sitesine erişim kesildi.

BANKADAN İLK AÇIKLAMA: SATIŞ İŞLEMİ YOK
Vakıf Katılım Bankası’ndan yapılan ilk açıklamda, herhangi bir satış işlemi olmadığı ileri sürüldü. Sitede alt yapı çalışmasının devam ettiğini savundu.

Cumhuriyet’e konuşan yetkili, “Saat 00:00 itibari ile güncelleme çalışması oldu. Mobil bankacılık üzerinden herhangi bir satış olmadı. 09.07.2018 saat 17:25 kapanış  tarihindeki kapanış kuruna aittir. Sitemizin alt yapı çalışması sürüyor.” dedi.

SABAHA KARŞI AÇIKLAMA DEĞİŞTİ: SİBER SALDIRI VAR

Vakıf Katılım twitter hesabından yaşananlara ilişkin ilk açıklamayla çelişen başka bir açıklama yayınladı. Banka siber saldırı altında olduklarını savundu.

SİBER SALDIRI VARSA CUMHURİYET SAVCISINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUNUZ MU?

CHP Milletvekili  Barış Yarkadaş, vatandaşların sosyal medyadaki uyarılarını paylaşarak, ‘ekran görüntüsü çekilmesi’ önerisinde bulundu. Yarkadaş, “Vakıf Katılım Bankası, ortaya koyduğum belgeler sonrası yaptığı açıklamada  “Dövizi ucuza satmadık, gece siber saldırıya uğradık” diyor. O halde bir soru: Siber saldırı iddianız doğruysa, cumhuriyet savcısına suç duyurusunda bulundunuz mu? Cevap bekliyorum…” diye yazdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin