‘Ganimettir ganimet’ fetvası ile tanınan Balkanlıoğlu hayatını kaybetti

AKP iktidarının, kayyımlar marifetiyle gaspettiği kurumlar ve özel mülkler için ‘yiyin, helaldir, ganimettir ganimet’ fetvası vermesi ile tanınan Abdulmetin Balkanlıoğlu kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Rahatsızlanması üzerine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne (Çapa) kaldırılan Balkanlıoğlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 60 yaşında ölen Balkanlıoğlu, Hizmet Hareketi’ne yönelik kitlesel imha operasyonları için verdiği fetvalarla gündeme gelmişti. El konulan mülkler için ‘ganimettir ganimet, helal olsun’ diye konuşmlar yapan Abdulmetin Balkanlıoğlu, aynı zamanda Sakarya Valisi İfan Balkanlıoğlu’nun da ağabeyiydi.

Cemil Tokpınar: İnşallah tevbe nasip olmuştur ümidini taşıyorum

Tr724 Yazarı Cemil Tokpınar, Balkanlıoğlunun ölüm haberinin duyulmasından sonra şu mesajı paylaştı:

‘Namaz Gönüllüleri Platformunu birlikte kurduğumuz ve nice programda kürsüyü paylaştığımız hocalardan A.Metin Balkanlıoğlu vefat etmiş.Son 2 yıldır aramıza fitne girip bizi ayırmıştı. İnşallah tevbe nasip olmuştur ümidini taşıyorum. Şahsî haklarım helal olsun, Allah rahmet etsin.

“Cemaatin malı ganimettir” diyerek büyük bir zulme fetva veren A.Metin Balkanlıoğlu hakkında nezahet-i lisaniyemizi bozmayalım. Allah’ın adaleti yeter. Biz münafıkların reisi Abdullah ibni Übey bin Selûl’e bile gömleğini kefen yapan bir Peygamberin (sav) ümmetiyiz.’

5 YORUMLAR

  1. 10 binler, belki 100binlerce insanın vebalini, hakkını boynuna yüklenip göçüp gittin. Değer miydi be adam, değer miydi? Hakkımı helal etmek mi? Hiç içimden gelmiyor helal olsun demek. Ben Allah’a havale ettim. Allah layıkınla muamele etsin.

  2. Ben olsam hakkımı helal emezdim. Youtubda o zaman videosunu seyredende moralım bozulmuştu. Bu yönüyle bana sıkıntı verdi. Ve ben bu yüzden hakkımı helal etmiyorum. Ben şahsen bu tip müslümanlardanda tiksiniyorum. O nu Allah ın adaletine havale ediyorum.

  3. Keşke hepimiz sayın hocamız Cemal Tokpınar beyefendi gibi gâni gönüllü olabilsek ve okuduklarımızı hayatımızda uygulayabilsek!!! Ne yazık ki daha içimizde kinimiz bu son olaylarla su yüzüne çıktı.Allaha havaletmekten başka bir şey demiyorum vefat eden hoca için….

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin