Galatasaray Divan Kurulu’nda İmamoğlu’na açık destek

0

Galatasaray’ın mayıs ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’na üyelerden Hayri Kozak’ın yaptığı konuşma damga vurdu. Kozak, kürsüye çıkarak 23 Haziran’da yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu da “Umarım bu son divan toplantımız olmaz” diye espri yaptı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Özhan Canaydın Toplantı Salonu’nda yapılan Divan’da söz alarak kürsüye çıkan Hayri Kozak, 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimini gündeme getirdi. 31 Mart’ta seçimi kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’na destek veren ve ‘her şey çok güzel olacak’ sloganını söyleyen Kozak üyelerden büyük alkış aldı.

“Türkiye’nin bayram yapacağı bir akşam olacak”

”23 Haziran’da, şampiyonluğumuz da dahil her şey çok güzel olacak. Aynen İmamoğlu’nun söylediği” gibi diyen Kozak, şöyle devam etti: “Tanrı, İmamoğlu’nu bu memlekete bağışladı. Allah yardımcısı olsun. İnşallah o gün 23 Haziran akşamı yalnızca biz değil Türkiye’nin bayram yapacağı bir akşam olacak. Bunu gönülden temenni ediyorum.

Hepimize düşen görev var. Tutacağız kulağından gelmeyeni de götüreceğiz. 23 Haziran’da noktayı koyacağız. Memleketin kurtuluşunu, çoluğumuzun çocuğumuzun geleceğini tek çıkış yolu 23 Haziran’da bir zafer kazanmasıdır bu genç delikanlının. Allah onun da yardımcısı olsun, memleketin de yardımcısı olsun, hepimizin de yardımcısı olsun. Sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

Konuşmanın sonunda Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun yaptığı “Umarım bu son divan toplantımız olmaz” şeklindeki espri de salonda gülüşmelere yol açtı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin