AnaSayfa»Dünya»Fransa’daki kundaklamadan bir acı haber daha

Fransa’daki kundaklamadan bir acı haber daha

Pinterest Google+

MEHMET DİNÇ, STRAZBURG Tr724

Fransa’nın Mulhouse şehrinde 1 Ekim gecesi göçmenlerin oturduğu binada kundaklama sonucu çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi.  4’ü Türk 6 kişinin hayatını kaybettiği 8 kişinin ağır yaralandığı yangının 28 yaşındaki zanlısı kundaklamayı itiraf etti.

26 yaşındaki genç anne Nihal Ertunç tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Yangın sırasında 9 yaşındaki kızı Sanem’i kaybeden anne Nihal Ertunç ağır yaralı olarak kaldırıldığı Metz hastanesinde 10 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde kalmıştı.

4’ü  çocuk 6 kişi hayatını kaybetti

Kahramanmaraşlı Aksu ailesi 4 çocuklarından ikisi Damla ve Emir’i yangın sırasında kaybetmişti. Gümüşhaneli Ertunç ailesi de kızları Sanemi kaybetmiş, anne Nihal Ertunç da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Aksu ailesinde ise Oğuzhan ve Gül Aksu cifti iki çocuğunu kaybederken, Ertunç ailesinden geriye baba İsmail Ertunç ve oğlu Eyüp kaldı.

Zanlı suçunu itiraf etti

Yangının ertesi günü Fransız polisi 28 yasındaki şüpheliyi olay yerine getirdi. Sorgulama sonrasında suçunu itiraf eden zanlının daha önce de aynı suçtan sabıkalı olduğu ortaya çıktı. Zanlı “aşırı gürültü yapan komşularından rahatsız olduğu için binayı yaktığı söyledi.

önceki yazı

Zarrab'ı alamayan Erdoğan, ABD ile gemileri yaktı: Vatandaşımı itirafçı yapmak istiyorlar!

Sonraki yazı

Tutuklu ABD Başkonsolosluğu çalışanına avukat izni çıktı

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir