AnaSayfa»Dünya»Erdoğan’ın koruma terörü kaldığı yerden devam ediyor: Protestocular tekme tokat dövüldü

Erdoğan’ın koruma terörü kaldığı yerden devam ediyor: Protestocular tekme tokat dövüldü

Pinterest Google+

Birleşmiş Milletler (BM) toplantıları için ABD’de bulunan AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın New York’ta, Müslüman toplumun temsilcilerine hitap ettiği salonda protesto edildi. Protestocuların arasında ABD vatandaşlarının da olduğunu söylendi. Protestocular salondan çıkarılırken hem Erdoğan’ın koruyan özel güvenlik ekibinin hem de orada bulunanların saldırısına uğradı.

Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenen toplantıda, Erdoğan konuşmasına başladıktan birkaç dakika sonra pankart açan protestocuların İngilizce olarak “you are terrorist” (teröristsin) dedikleri duyuldu. Bu sözler üzerine çıkan arbedede, birkaç kişinin salondan yaka paça çıkarıldığı görüldü.

Amerakanın Sesi’ne göre, toplantının yapıldığı New York Times Meydanı’ndaki Marriott Marquis otelinin güvenlik görevlilerinin de müdahale ettiği olayda, salondaki katılımcıların da salondan çıkarılan protestocuya vurdukları görüntülere yansıdı.

Erdoğan konuşmasına devam ettikten bir süre sonra salondan bir başka protestocunun yaka paça götürüldüğü görüldü. Bu protestocunun da Erdoğan’ı dinlemeye gelenlerin yumruklarına hedef olduğu kameralara yansıdı.

İkinci arbede sonrasında konuşmasına bir kez daha ara vermek zorunda kalan Erdoğan daha sonra, “Üç beş kendini bilmeze, üç beş salon teröristine bu güzel toplantımızı feda etmeyelim” diye konuştu.

 

Arbede, Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump’la yapacağı ikili görüşme öncesinde yaşandı.

 

 

önceki yazı

Özel jet Atatürk Havalimanı'na iniş sırasında düştü

Sonraki yazı

TR724 | 22 Eylül Cuma Gazeteniz

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir