AnaSayfa»Siyaset»Erdoğan yine kağıttan okudu: İnsan hakları reformları sayesinde uluslararası alanda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmıyoruz

Erdoğan yine kağıttan okudu: İnsan hakları reformları sayesinde uluslararası alanda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmıyoruz

Pinterest Google+

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen hakim ve savcı atamaları kurası töreni öncesinde Türkiye’de adalete dair açıklamalarda bulundu. İktidara gelirken Türkiye’yi eğitim, sağlık ve adalet üzerinde yükseltme sözü verdiklerini belirten Erdoğan mahkemelerin sayılarını artırdıklarını ve dosyaların daha hızlı sonuçlandığını iddia etti.

Erdoğan, “2002’de adliyelerimizin büyüklüğü 650 bin metrekare bile değilken şimdi 3 milyon metrekarenin üzerine çıktı. Devam eden projeler bitince adliyelerimizin büyüklüğü 6 milyon metrekare olacak.” dedi. Erdoğan konuşmasının bir kısmında ise insan hakları alanında reformlar yapıldığını söyledi. “Sayesinde hem vatandaşlarımıza karşı gönlümüz ferahtır hem de uluslararası alanda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmıyoruz.” iddiasında bulundu.

Diğer yandan Erdoğan Türkiye’nin insan hakları sicilinin bir süredir insan hakları kuruluşları tarafından ciddi eleştirilmesini ise gündeme getirmedi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) verilerine göre Türkiye, AİHM’de en fazla dosyası bulunan üçüncü ülke. AİHM’in 2017’de verdiği hak ihlali kararlarında da Türkiye Rusya’nın ardından ikinci sırada yer aldı.

önceki yazı

AİHM eski Yargıcı Türmen: Alpay kararı diğer gazetecilere de emsal teşkil eder

Sonraki yazı

AFP muhabiri: ÖSO milisleri Afrin'i yağmalıyor

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir