Erdoğan yerel seçim sıkıntısını yine açık etti: İstanbul’la ilgili biraz sabırlı olacağız

Yerel seçim öncesinde İstanbul ve Ankara’da seçimi kaybetme korkusu yaşayan AKP, İstanbul adayını hala açıklamadı. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın aday yapılacağı kulislerde konuşulurken, İstanbul çekincesini AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bizzat kendisi zikretti. Güney Amerika ziyareti dönüşü açıklama yapan Erdoğan, ittifak görüşmelerine ilişkin değerlendirme yaparken, “Teknik çalışma ne durumda bunu dinleyeceğiz. Bundan sonra Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir. Bir araya gelmemiz gerekir” dedi. Erdoğan, İstanbul adayıyla ilgili bir soruyu “İstanbul’la ilgili sabırlı olacağız. Nihai kararımızı, önce tabanı şöyle yoluna koyduktan sonra vereceğiz” şeklinde cevaplandırdı.

Ankara’da Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yapan Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli ile ittifak görüşmelerine ilişkin konuşan Erdoğan, “MHP bir ismini belirledi, ben de bir isim belirledim. İki arkadaşımız teknik detayları çalışıyorlar. Teknik çalışma ne durumda bunu dinleyeceğiz. Bundan sonra Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir. Bir araya gelmemiz gerekir. Bazıları rahat durmaz, onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur İttifakı’nı diri tutmamız gerekiyor” dedi.

NİHAİ KARARIMIZI ÖNCE TABANI ŞÖYLE YOLUNA KOYDUKTAN SONRA VERECEĞİZ…

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul adayıyla ilgili soruyu şu şekilde yanıtladı: “Aday tespitleri konusnuda hassasiyetimizi koruyoruz. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Ankara’da bütçe görüşmeleri var. Süreci 10’u ile 22’si arasında Meclis Başkanı yürütecektir. İstanbul’la ilgili sabırlı olacağız. Nihai kararımızı, önce tabanı şöyle yoluna koyduktan sonra vereceğiz.”

Erdoğan, ikinci 100 günlük program adıyla yeni icraat programı paylaşacağını da söyledi. İlk 100 günlük icraatlarının ve verilen sözlerin tutulması muhalefetin eleştiri konusuydu.

 

 

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin