AnaSayfa»Ekonomi»Erdoğan konuştu dolar yine yükseldi

Erdoğan konuştu dolar yine yükseldi

Pinterest Google+

AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ABD ile vize gerginliğiyle ilgili sert açıklamalarının ardından dolar yeniden yükselerek 3.66 lirayı aştı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın vize kriziyle ilgili olarak “Bu olayı ortaya çıkaran buradaki bir büyükelçidir. Amerika’nın Türkiye gibi bir stratejik ortağını bir büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez. Biz size muhtaç değiliz.” açıklamasının ardından Dolar/TL tekrar hareketlendi.
Erdoğan’ın konuşması öncesinde 3.64’lü seviyelerde olan Dolar/TL, konuşmanın ardından 3.6684’e kadar yükseldikten sonra saat 14:50’de 3.6647 seviyesinde bulunuyor.

Erdoğan valiler toplantısında yaptığı konuşmada, “Koskoca ABD’yi Ankara’daki bir büyükelçi yönetiyorsa yazıklar olsun; çünkü takınılan tavır aslında budur. Sen benim stratejik müttefikime böyle davranamazsın demeleri lazımdı ama diyemediler” demişti.

Uzmanlara göre Erdoğan’ın ABD’ye yönelik söylemlerinin sert olması piyasada olumsuz algılandı. Dolayısıyla dünkü gelişmelerin ardından bugün kurda yukarı tepki görüldü. Dolar/TL’nin 3.65 seviyesinin üzerine çıkması daha fazla yukarı hareketi beraberinde getirebileceğinden riskli bir hareket.

önceki yazı

Washington Post, Pakistan'da kaçırılan Kaçmaz ailesini haber yaptı: Gözler istihbarat örgütlerinde

Sonraki yazı

Eski Bakan Yakış uyardı: ABD krizi üçüncü ülkelere sıçrayabilir

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir