Emniyette rüşvet operasyonu: Üst kattakiler alt kata inip gözaltı yaptı

Yakalama kararı bulunan iki kardeşi iki defa yakalayıp iki defa rüşvet karşılığında serbest bırakmakla suçlanan polisler, bir üst kattaki meslektaşlarının operasyonuyla gözaltına alındı.

Diken’in haberine göre, İstanbul’da Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği’nde görevli polis memurları G.Y ve M.D, sekiz yıl altı ay kesinleşmiş hapis cezaları bulunan S.Ç. ve G.Ç. isimli iki kardeşi 1 Kasım’da Beylikdüzü’nde yakaladı. Ancak iddiaya göre polis memurları para karşılığında şahısları serbest bıraktı.

19 Kasım’da aynı polis memurları iki hükümlü kardeşi bu sefer de Bakırköy’de bir otelde yakaladı. İddiaya göre kardeşler yine para vererek serbest kaldı.

Polis memurlarının hesaplarında anlık para artışı tespit edilmesi, Asayiş Şube Müdürlüğü Memur Suçları dedektiflerini harekete geçirdi. Soruşturmada polis memurlarının rüşvet aldığı belirlendi.

Büyükçekmece başsavcılığı tarafından yakalama kararı verilmesi üzerine dedektifler bir alt katta bulunan Aranan Şahıslar Büro Amirliği’ne inerek şüpheli iki polisi gözaltına aldı. İkili sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Bağlantılı üç kişi ve şüpheli kardeşler aranıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin