AnaSayfa»Manşet»Emeklilik yasası değişikliği yine AKP-MHP engeline takıldı

Emeklilik yasası değişikliği yine AKP-MHP engeline takıldı

Pinterest Google+

İyi Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarının çözümüne dair araştırma önergesi yine kabul edilmedi.

İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun imzası ile verilen dilekçenin ardından Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamada Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekillerinin ‘ret’ oyu verdiği EYT ile ilgili tasarı bir kez daha Meclis’ten dönmüş oldu.

“BU HAKLI MÜCADELE DEVEM EDECEKTİR”

AKP ve MHP engeline takılan önergeyle ilgili sosyal medyadan açıklamada bulunan İyi Parti Milletvekili Ergun, “EYT’li kardeşim hiçbir şey bitmiş değildir. En başından beri söylediğimiz gibi her türlü uzlaşıya açığız. Bu haklı mücadele devam edecektir.” dedi. İyi Parti’nin Twitter hesabından da Ergun’un dilekçesi paylaşılarak konu hakkında bir açıklama yapıldı.

MHP KANUN TEKLİFİNE ÖNCE DESTEK VERMİŞTİ

İyi Parti’nin, EYT’lilere ilişkin verdiği kanun teklifi daha önce de AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti. Tasarının gündeme geldiği oturumda MHP’nin önce lehte, daha sonraki oturumda ise ‘ret’ oyu kullanması dikkat çekmişti.

Oturuma verilen arada MHP ile AKP arasında yaşanan sıcak temas tartışmaları beraberinde getirmişti. Söz konusu oturumun ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dönemin Grup Başkanvekili Erhan Usta’yı görevden almıştı.

önceki yazı

Article 19: Dünyada tutuklu 326 gazetecinin 174’ü Türkiye’de

Sonraki yazı

Millet Bahçeleri de 21/b kılıfıyla ranta teslim

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir