AnaSayfa»Dünya»Ege’deki kayalığa önce Yunan bayrağı dikildi, sonra indirildi

Ege’deki kayalığa önce Yunan bayrağı dikildi, sonra indirildi

Pinterest Google+

Aydın’ın Didim ilçesi açıklarındaki bir kayalığa dikilen Yunan bayrağını Türk askerleri tarafından kaldırıldığı açıkladı.

İddiaya göre bir grup Yunan Hurşit kayalığına Yunanistan bayrağı dikti. Haberin duyulması üzerine SAT komandoları geçtiğimiz Cuma günü Ege Denizi’ndeki Hurşit kayalığına çıktılar. Yunan bayrağını kaldırıp kayalıktan ayrıldılar.

Başbakan Binali Yıldırım, Ege’deki sorunlarla ilgili gazetecilere açıklama yaparken şu bilgiyi verdi: “Ege Denizi’nde zaman zaman gerginliği artırmaya yönelik kışkırtmaya yönelik komşumuz Yunanistan’ın bir takım faaliyetlerinin olduğu malumunuz. Bunlara yönelik Kardak kayalıklarına benzer girişimlerin olduğunu görüyoruz. Yine Didim açıklarında, yerleşim yeri olmayan kayalığa bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu. Bunun üzerine de Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar. Ve oradan o bayrağı kaldırdılar.”

Yunan Vali: Soruşturuyoruz

Fournoi Korseon valisi Ioannis Maroussis, newsbomb.gr’e yaptığı açıklamada olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını ve kayalığa dikilen Yunan bayrağının olup olmadığına dair incelemelerin sürdüğünü açıkladı.

 

önceki yazı

AKP'li belediye mehter organizasyonlarına bir yılda 11,5 milyon TL harcamış

Sonraki yazı

Boğaziçinde neler oluyor: Gözaltı, tutuklama, dayak ve işkence

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir