Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusu

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan Mehmet Avcı, Kadir Mısıroğlu’yu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve Atatürk’e hakaret ettiğini belirttiği kişiler hakkında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Erbaş’ın yanısıra, Kadir Mısıroğlu, Safiye İnci, Emine Şahin ‘de yer aldı.

Başiskele’de yaşayan Mehmet Avcı, hastaneden taburcu olan Kadir Mısıroğlu’ya 9 Kasım’da ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kadir Mısırlıoğlu, Atatürk’e hakaret ettiğini belirttiği Safiye İnci ve Emine Şahin hakkında ‘Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanuna muhalefet’ suçlamasıyla Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Adliye çıkışı açıklama yapan Mehmet Avcı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Atatürk tarafından kurulduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Sayın Ali Erbaş bunları unuttu, resmi kıyafetle mesai saatleri içerisinde gidip Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etti. Bu cuma günü Kadir Mısıroğlu, bu ziyaretle ilgili bir açıklama yaptı dedi ki ‘Hiçbir icraatı Müslümanların lehine olmayan Atatürk’ ve devam etti ‘ Bir Müslüman Atatürk’ü seviyorsa ya ahmaktır ya da sahtekardır’ dedi. Şimdi ben buradan Diyanet İşleri Başkanı’na sesleniyorum. Sayın Atatürk’e bu şekilde seslenen bir insanı ziyaret ettiniz vicdanınız rahat mı? Maaşı devletten alıyorsunuz, Kadir beyden almıyorsunuz vicdanınız rahat mı? Atatürk’e hakaret eden bir insana neden gidiyorsunuz içiniz rahat mı?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin