AnaSayfa»Medya»Deniz Yücel: Elime ‘tutukluluğa devam’ kağıdı verdiler ama serbest bıraktılar

Deniz Yücel: Elime ‘tutukluluğa devam’ kağıdı verdiler ama serbest bıraktılar

Pinterest Google+

Alman gazetesi Die Welt muhabiri Deniz Yücel 1 yıl tutukluluğun ardından serbest kaldı ve özel uçakla Almanya’ya döndü. Yücel, kameraların karşısına geçerek ilginç bir açıklamada bulundu.

Sosyal medyada paylaşılan videoda Deniz Yücel, kendisinin tahliye edilirken bir kağıt verildiğini ve bu kağıtta Sulh Ceza Hakimliği’nin tutukluluğuna devam kararı verdiğini söyledi. Yücel, ‘Evet böyle bir karar alıp kağıdı bana verdiler ama aynı zamanda serbest bıraktılar. Söyleyecek çok şey var ama şimdilik bu kada.’ dedi.

Deniz Yücel, videonun sonunda kendisine destek verenlere teşekkür etti.

önceki yazı

Almanya'ya iltica başvuruları katlanarak devam ediyor

Sonraki yazı

Tr724 | Haftasonu Gazeteniz

1 Yorum

  1. Göksel Arda
    17 Şubat 2018 at 11:07 — Cevapla

    Almanya, hapisteki bir vatandaşının masumiyetini ispat için vargücüyle çalışan bir devlet. Türkiye de aynen öyle. Reza Zarrap için, kaç büyük, kaç defa ABD’ye gitti. Bırakın Bakan ve Başbakanı, Sayın Cumhurbaşkanı ve hatta Sayın “Hanımefendi” bile kurtulması için vargüçleriyle çalışmadılar mı? Sayın Erdoğan: “tabii ki sahip çıkarız; vatandaşımız” demedi mi?
    Almanya, böylesi vatandaşları için özel uçak gönderiyor. Türkiye de aynen öyle. Gürcistan’dan, Pakistan’a kaç vatandaşını özel uçakla aldırmadı mı? Hatta sevgili MİT mensuplarımız, Malezya’da özel operasyonlarla eğitimci ve işadamlarını toplamadılar mı? Eminim ki Sayın Erdoğan -becerebilse- bunun için kendi uçaklarının birkaçını çekinmeden bu işe hasrederdi.
    Tabii işin garabeti biryana, Reza’yı bir şekilde kurtarabilselerdi, o “hayırsever işadamı vatandaşımızı” almak için de özel uçak gönderirlerdi…

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir