AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Cumhurbaşkanlığı danışmanından zulüm itirafı: Özür dilemenin koşullarının oluşması gerekir

Cumhurbaşkanlığı danışmanından zulüm itirafı: Özür dilemenin koşullarının oluşması gerekir

Pinterest Google+

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın proramına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum, AKP iktidarının hukuksuz uygulamaları ile kitlesel kıyıma dönüşen zulümler konusunda itiraf gibi cümleler kullandı.

Cemaatle mücadele ediliyor maskesi ile KHK ihraçları, OHAL ile mağdur edilen onbinler, ‘pardon’ denilerek cezaevinden çıkarılanlar, işe iade edilenleri hatırlatan Payzın, “Siz devletin başı Cumhurbaşkanının danışmanısınız, buna devlet olarak cevap verebilirsiniz. Sizce devletin mağdur ettiği vatandaşlardan özür dilemesi gerekmiyor mu?” sorusunu yöneltti.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum, özür dilemenin koşullarının oluşması gerekir ifadesinden sonra, verdiği örnekler ile bugün yapılanlardan devletin günü geldiğinde özür dileyeceğini söyledi. ‘Amerika Kızılderililere, Avustralya Aborijinlere yaptıklarından yıllar sonra özür diledi, Türkiye Ermenilere yıllar sonra taziye verdi’ diyen Uçum, mücadele sürerken özür dilemenin doğru olmadığını savundu.

İşte o itiraf gibi açıklama:

önceki yazı

Fitch, Türkiye’nin notunu 'çöp' seviyesinde tuttu, Halkbank'ı riskli gruba aldı

Sonraki yazı

Eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk: Hukuk, hukukun dilini bile bilmeyenlere kaldı... Suç işleniyor

2 Yorumlar

  1. mahir
    21 Ocak 2018 at 03:13 — Cevapla

    Atatürk zamanında vurulan Dersim için Erdoğan özür dilediğine göre, bugün yapılanların özrünü de 2090 yılında duyarız, kabrimizden!

  2. toprak
    21 Ocak 2018 at 14:07 — Cevapla

    Evet ulke insani da gonullu cinnet yasiyor.

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir