AnaSayfa»Siyaset»CHP’li vekilden AKP’li vekillere: 3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz? [VİDEO]

CHP’li vekilden AKP’li vekillere: 3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz? [VİDEO]

Pinterest Google+

Meclis’teki Anayasa oylamasında gizlilik ilkesinin AKP’li vekillerce ihlal edildiği iddialarına ilişkin söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan, oylama sırasında 3 erkek AKP’li vekilin bir kabine girip ne yaptığını sordu.

Konuşmasına bir fıkrayla başlamak istediğini belirten CHP’li Kaplan, “Okul tuvaletinde sigara içen üç erkek öğrenci öğretmenine yakalanır. Öğretmen üç erkek öğrenciye sorar ‘Siz içeride sigara mı içiyordunuz?’ Öğrencilerden biri ‘hayır hocam’ diye yanıt verir. Öğretmen tekrar sorar ‘Sigara içmiyorsanız, üç erkek bir kabinde ne yapıyordunuz?’ Bu sefer diğer öğrenci ‘Hocam vallahi sigara içiyorduk’ diye itiraf eder.

Şimdi soruyorum bu oylamada, aynı kabinde birlikte oy kullanan 3 erkek AKP’li vekil, eğer ‘Birlikte oy kullanmıyorduk, vallahi Anayasa’yı ve gizliliği ihlal etmiyorduk’ diyorsanız, 3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz? 3 AKP’li vekilin bir kabinde birlikte ne yaptığını milletimizin bilmeye hakkı vardır.” dedi.

***

Anayasa değişikliği teklifinin birinci maddesi 347 oyla kabul edildi

316 AKP milletvekilinin imzasıyla Meclis Başkanlığı’na sunulan Anayasa değişikliği teklifini madde madde görüşülmeye başlandı. Bugün saat 15:00’da görüşülmeye başlanan 1.madde için oylama sona erdi.

Yargı bağımsızlığı için yapılmak istenen düzenlemeyi içeren 1. maddenin oylamasına 484 milletvekili katıldı. 347 milletvekili kabul oyu kullanırken, 132 milletvekili ret oyu kullandı. 2 milletvekili çekimser kalırken 1 oy geçersiz sayıldı.

önceki yazı

Tr724 Çarşamba Gazeteniz: 'En Hakiki Paralel Devlet'

Sonraki yazı

Oylamada skandal: MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, oyunu AKP'li Meclis Başkanvekiline gösterdi

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir