Bürokratın test sürüşü için Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na bir tır araç gönderilmiş!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görevli bir kişinin “test sürüşü” için bir TIR dolusu aracı Saray’a getirttiği daha sonra bu kişinin görevden alınıp başka bir kuruma gönderildiği ortaya çıktı. Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker gündeme getirdiği kulis yazısında, gelen tırın Saray’a sokulmadığını belirtti. Sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kulağına gitmeden bürokratın başka bir kurumda görevlendirildiğini söyledi.

İşte, “Saray ’da deneme sürüşü” başlıklı yazı;

‘Saray’ın kapısına bir tır yanaşmış’

“Hikâyemiz geçen yılın ortalarında geçiyor. Kahramanımız ise Cumhurbaşkanı ile yakın çalışan bir isme yardımcı hizmette görev yapıyor. Olayımız, kahramanımızın, her duyanın ağzını açık bırakan bir icraatı. Ve sonrasında Saray’dan uzaklaştırılış. Tabii icraat dediysek, kamu yararına bir işlem gibi düşünülmesin. Kahramanımız bir otomobil sahibi olmak istiyormuş ve bunun için de lüks bir markanın Ankara servisini arayıp bir deneme aracı istemiş. Kısa süre sonra Saray’ın kapısına bir TIR yanaşmış. Evet, içi kahramanımızın istediği otomobilin değişik birkaç modelinin bulunduğu paletli bir TIR.”

‘Bürokratın Saray’a test sürüşü için araba istemesi eksik kalmıştı’

Çiğdem Toker, güvenlik amirlerinin olaya el koyduğunu ifade ederek yaşananları şöyle aktardı:

“Deneme arabalarının kime gittiğini öğrenince aradıkları kahramanımız sadece bir araç istediğini söylediyse de o TIR Saray’a sokulmadan geri gönderilmiş.

Tabii işin en önemli kısmı da unutulmamış. Meselenin ‘Reis’in kulağına gitmemesi’ için muazzam bir dikkat gösterilmiş. Ve kahramanımızın aynı görevde kalması uygun görülmemiş. Bugün yıldızı sönmüş olsa da, zamanın gözde kurumlarından birine orta düzeyde yönetici olarak gönderilmiş.

Hiçbir şeye şaşırmadığımız bu devirde, bir tek bürokratın Saray’a test sürüşü için araba istemesi eksik kalmıştı. O da oldu nihayet.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin