Bu dünyadan bir Muhsin Yazıcıoğlu geçti; avukatı: Cumhuriyet tarihinin en profesyonel cinayetidir

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 10 yılı. Yazıcıoğlu’nun da içinde bulunduğu helikopter, 25 Mart 2009 tarihinde Çağlayancerit mitinginin ardından Yozgat’ta yapacağı mitinge giderken Keş Dağı’na düştü. Bölgede yapılan arama çalışmaları sonrasında Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin cansız bedeni, Keş Dağı Kurudere Kanlıçukur mevkisinde bulundu.

Kazanın ardın 10 yıl geçmesine rağmen hale kaza ile ilgili davadan bir sonuç çıkmadı. Yazıcıoğlu’nun avukatı Kemal Yavuz 10. yıl dönümü ile ilgili Ankara’da katıldığı bir programda, “Davada bir arpa boyu bile yol alamadık. Cumhuriyet tarihinde işlenen en profesyonel cinayet ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, şehadetinin 10. yılında Kocaeli’ndeki Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde anıldı.Yazıcıoğlu’nun ölümünün 10. yılına girdiklerini belirten Av. Kemal Yavuz, “Gönül ister ki onun dava dosyasını hiç konuşmayalım. Onun hedeflerini, ideallerini anlatalım. Ama biz 10. yılına geldik ve bir arpa boyu bile yol alamadığımız bir yargı süreci yaşıyoruz. İğne ile kuyu kazan bir mücadele içindeyiz. Amacımıza ulaşamadık ama ilk günden itibaren inandık” dedi.

“CUMHURİYET TARİHİNDE İŞLENEN EN PROFESYONEL CİNAYET”

Yavuz, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bugün 170’e ulaşan bir klasör oluşturduk. Muhsin Yazıcıoğlu’nun kimin katlettiğini tespit ettik. Dava sürecine o kadar müdahale edildi ki bu elde ettiğiniz bilgilerle dava çok enteresan noktalara geldi. Cumhuriyet tarihi sürecinde işlenen en profesyonel cinayet ile karşı karşıyayız.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin