Bir ay içerisinde 10 ev ile bir otomobil kurşunlandı, muhtar ‘PUBG’ oyununu suçladı

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Lale Mahallesi’ndeki 10 ev ile 1 otomobil, son 1 ay içinde, farklı günlerde kurşunların hedefi oldu. Mahalleliyi tedirgin eden olayla ilgili mahalle muhtarı Sumru Benligül, “Mahallede her yaştan insan ‘PUBG’ isimli oyunu oynamaya başladı. Olaylarının bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Korktuklarını ve gönül rahatlığıyla dışarı çıkamadıklarını dile getiren mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine, polis soruşturma başlattı.

NTV’nin haberine göre,Lale Mahallesi’nin muhtarı Sumru Benligül de kurşunlanan evler ve araçla ilgili “Mahallede her yaştan insan ‘PUBG’ isimli oyunu oynamaya başladı. Bu artık çılgınlık derecesine ulaştı. Ben, kurşunlama olaylarının bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu oyuna özenmeyle alakalı bir durum olabilir. Polis araştırıyor; ama henüz bir sonuç elde edebilmiş değiliz. Önümüz yaz, bu mahallede insanlar, yazın hep dışarıda olurlar. Eğer bu şekilde devam ederse birisi vurulabilir. Bir an önce bu olayların faillerinin bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Evine kurşun isabet eden mahalle sakini Samet Akkuzu (23) ise son olayın 3 gün önce meydana geldiğini belirterek, “Allah’tan kurşunun isabet ettiği yerde kimse yoktu. Bir kurşun birisine isabet etse herkes ayağa kalkacak. İlla bu mu bekleniyor?” dedi.

Öte yandan polisin başlattığı soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin