Bahçeli MHP’nin ne kadar dolar bozdurduğunu açıklamadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin döviz hesaplarını bozdurmasıyla ilgili, “Merak edenler ne kadar paramızın olduğunu bankadan sorabilirler” dedi.AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan döviz kurlarındaki artışın görülmesinden bu yana dövizlerin bozdurulması çağrısı yapıyor.

Bahçeli’nin 10 Ağustos’taki ‘bu yıl içinde alınan Hazine yardımları arasında döviz cinsinden para bulunması halinde, bunların Türk Lirası’na çevrilmesi talimatı’nın ardından parti, Hazine yardımlarını dönüştürdüğü döviz hesaplarını bozdurmuştu.

Basın toplantısı düzenleyen Bahçeli, konuyla ilgili şöyle dedi: “MHP, Hazine yardımının dışında hiçbir kişi, kurum ve kuruluşa el açmaz. Hazine’den ne almışsak, partimizi onunla yönetmeye çalışırız. Bu arada bazı değerlendirmeler yapılırken dövize bağlanmış olan mevduatlarımız bulunmaktadır. Merak edenler ne kadar paramızın olduğunu bankadan sorabilirler.”

1 YORUM

 1. Bildirse ne değişecek? Bekle bekle dolar rekor yüksekliğe ulaşsın ve bozduruver dövizi .
  Reklamın kötüsü olmazmış. İlk çağrıda dövizini bozdurup zarar gören vatandaş bunlardan akıllı değil ama daha onurlu.
  Troller korosuyla durum millete öyle bir yansıtıldı ki sanki devletin bekası söz konusu ve sanki saldırı dışarıdanmış gibi pompalanan bir panik havası.
  Halbuki beceriksizler eliyle sancılı ama sancısı seçim sonrasına dek bastırılıp rahip Brunson’la tetiklenip cerahatı etrafa foşe edilene kadar dizginlenmiş bir krizdi .
  Kendi rahatlarından taviz vermeksizin her kriz millete fatura edilecekse vay vatandaşın haline. Ama bakıyorsun millette şevkli. Demek ki sürdükleri hayat ve kafa yapısına münasip bir idare ile idare ediliyorlar.
  Devlet konusu ayrı konu, siyasi ekip konusu ayrı konu. Vatandaşın öncelikleri siyasi ekibin önceliklerinden önce gelmiyorsa o ekibin rahat ve iktidarının devamlılığı için kaybeden taraf her defasında vatandaş olmamalı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin