AnaSayfa»Dünya»BAE Dışişleri Bakanlığı: Teröristleri Hakan Bey çok iyi biliyor, iadesini istiyoruz!

BAE Dışişleri Bakanlığı: Teröristleri Hakan Bey çok iyi biliyor, iadesini istiyoruz!

Pinterest Google+

Arap dünyası ile Katar arasındaki krizin temel aktörlerinden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanlığı Yetkilisi Abdullah Sultan Al Nuaimi, Katar’da Türkiyeli askerlerin bulunmasına karşı olmadıklarını söyledi. 15 Temmuz’dan sonra Afganistan’dan gelen ve Dubai’den transit geçiş yapacak olan iki generali Türkiye’ye iade ettiklerini söyleyen Nuaimi, “Aynı hassasiyeti bize karşı faaliyet gösteren teröristler için Türkiye’den bekliyoruz. Onların kimler olduğunu Hakan Bey (MİT Müsteşarı Hakan Fidan) çok iyi biliyor” ifadesini kullandı.

Yeniçağ yazarı Kenan Akın’ın, Nuaimi’nin açıklamalarına da yer verdiği “BAE: Türkiye’nin Katar’da üssü olmasına itirazımız yok”başlıklı yazının özeti şöyle:

“Kim ne derse desin; başta Suudi Arabistan olmak üzere bazı Arap ülkelerinin Katar’a karşı “abluka” kararı bütün bölgeyi tedirgin ediyor. Ne var ki özellikle Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) krizin Türkiye ile ilişkilerinin bozulmasını kesinlikle istemiyor.

Gerçekten de, dört günümüzü geçirdiğimiz Abu Dabi ve Dubai’de kiminle görüştüysek, BAE ile Türkiye’nin ilişkilerinin normal kalmasını istiyor ve bekliyor. Hatta, Katar’daki Türk askeri üssünden “rahatsızlık” duymadıklarını belirten üst düzey BAE yetkilileri, “İhvan”ın F… kadar tehlikeli olduğu görünümünü ısrarla ortaya atarken, “Müslüman Kardeşler” ile ilgili “iade talebi”nde bulundukları dokuz vatandaşının gönderilmesini istiyor…

…BAE Dışişleri Bakanlığı Üst Düzey Yetkilisi Abdullah Sultan Al Nuaimi ” Türkiye’de bu örgüte çalışan bizim vatandaşımız dokuz terörist var ve onların iadesini istiyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra Afganistan’dan gelen ve Dubai’den transit geçiş yapacak olan F… üyesi iki generali hava limanımızda derdest edip Türkiye’ye iade etmiştik. Aynı hassasiyeti bize karşı faaliyet gösteren teröristler için Türkiye’den bekliyoruz. Onların kimler olduğunu Hakan Bey (MİT Müsteşarı Hakan Fidan) çok iyi biliyor…”

 

önceki yazı

"Beni şimdiden firari kabul edebilirler' demişti ama 48 saat beklendi: Artık resmen firari

Sonraki yazı

Katar, müttefiki Erdoğan'a ve AKP hükümetine rağmen Güney Kıbrıs'la anlaştı; çalışmalar 2018'te başlıyor

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir