AnaSayfa»Medya»Aydınlık’a göre Zarrab’a Amerika’ya gidiş yolunu Davutoğlu açtı

Aydınlık’a göre Zarrab’a Amerika’ya gidiş yolunu Davutoğlu açtı

Pinterest Google+

Aydınlık Gazetesi , Amerika’da süren Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasıyla operasyonel haberler yapmaya devam ediyor. Aydınlık bugün manşetinden Zarrab’ın gidişini ve yaşananları Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a bağladı.

Ergenekon sanığı Doğu Perinçek’in yayın organı Aydınlık, havuz medyasını geçti. Erdoğan’a ve yapılan zulümlere açık destek veren Perinçek ve yayın organı ilginç bir iddia ortaya attı. Bir kaç gün önce  Zarrab’ın ABD’ye gitmesine kimin izin verdiğinin ortaya çıkarılması gerektiğini manşetine taşıyan Aydınlık bugün ‘Olağan şüpheliler’ diyerek Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ı hedef yaptı.

Birinci sayfasını neredeyse tamamen bu habere ayıran Aydınlık, bir şema çizdi ve üç ismi Zarrab davası nedeniyle ‘suçlu’ ilan etti. Aydınlık’a göre, “Rıza Sarraf ve Hakan Atilla’nın ABD’ye gidişi sorgulanırken AKP’de Bank Asya, Davutoğlu ve Babacan tartışması başladı. AKP’liler Davutoğlu ve Babacan’dan açıklama bekliyor.”

GÜL’Ü KONUŞMADIĞI İÇİN SUÇLADILAR

Gazetenin Gül’e yönelik suçlamanın kaynağı ise Gül’ün konu hakkında konuşmaması. ‘Gül’den yanıt yok’ diyen gazete haberinde şöyle diyor: “11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren ‘ABD Atilla’ya karşı’ davasına ilişkin soruları yanıtsız bıraktı. Sorulan soru sonrası Gül’ün gerilmesi ise dikkatlerden kaçmadı.”

ZARRAB’IN GİDİŞİNDEN DAVUTOĞLU’NU SORUMLU TUTTU

Eski Başbakan Davutoğlu’nu ise ‘Zarrab’a yol vermekl’ suçlayan gazete şöyle yazdı: “Babek Zencani’nin İran’da tutuklanmasından sonra kendisine yönelik bir operasyon ihbarı alan Rıza Sarraf, Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemde hükümetten güvence istedi. Davutoğlu seçimler öncesine denk gelen bu talebe soğuk yaklaştı. Güvenliğinden endişe eden Sarraf, FBI ile anlaşarak ABD’ye gitti.”

Ali Babacan’a yönelik suçlaması ise Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun Halkbank’ın başına geçirilmesi:

“Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Halkbank’a Bank Asya’dan gelen 7 yöneticiden biri. Şubat 2014’te göreve başlayan Taşkesenlioğlu gelir gelmez Yönetim Kurulu üyesi yapıldı. Aynı gün de Genel Müdür olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile iş mülakatını yapan kişi, o dönem Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dı.”

önceki yazı

Cemaatle tanışınca zengin oldu!

Sonraki yazı

Elbette seviniyorum

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir