AnaSayfa»Medya»Atatürkçü Düşünce Derneği medyaya giriyor: Yeni gazete ve tv geliyor

Atatürkçü Düşünce Derneği medyaya giriyor: Yeni gazete ve tv geliyor

Pinterest Google+

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) desteği ile yeni bir medya kuruluyor. Başını Mustafa Mutlu ve Uluç Gürkan’ın çektiği yeni medya grubu, ADD’nin desteği ile birlikte piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Odatv’nin haberine göre, proje ile ilgili bilgi veren Mustafa Mutlu, “Ülkede muhalif bir medya boşluğu var. Bunun üzerine bir proje geliştirdim. Bu projeyi Atatürkçü Düşünce Derneği’ne sundum. İki ay önce oy birliği ile kabul edildi. Bir komite oluşturduk. Uluç Gürkan ve ben başındayım. Tansel Çölaşan bizzat başkanlık yapıyor” bilgisini aktardı.

“Projenin özü, bir günlük gazete iki web sitesi bir radyo ve bir televizyon kurmak” diye açıklayan Mutlu şunları söyledi:

“Çok ortaklı bir yapı, ADD üyeleri ile birlikte… Bugün Ankara’da bir toplantı yaptık, şirketin fiili kuruluş çalışmalarına başlıyoruz. İsmi henüz belli değil. İlk planda gazete ve web siteleri, sonra da web sitelerinin biri haber sitesi diğeri sosyal medya içerikli olacak. İstanbul merkezli olacak. Medya Grup Başkanlığı’nı ben üstleniyorum. Yakın zamanda kadrolaşma çalışmalarına başlayacağız.

Bu girişim ADD tabanında da büyük heyecan yarattı. Herkes şimdi bu projede yer almak için bizi sıkıştırıyor. Birinci ilkemiz Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda sahipsiz kalan kesimlerin sesi olabilmek.”

önceki yazı

ABD'deki ırkçı saldırıda 1 ölü, 19 yaralı

Sonraki yazı

Kazım Güleçyüz yazdı; 27 Mayıs’tan 20 Temmuz’a: Hedef yine Nurculuk

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir