Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret eden o kadın gözaltına alındı

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği video görüntüsünü sosyal medya hesabında yayınlayan Safiye İnci gözaltına alındı.

[Safiye İnci, sevk edildiği sulh ceza hakimi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.]

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatıldı. Safiye İnci, Ankara Yenimahalle’deki ikametgahında göaltına alındı. İnce ifadesi alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla iligli yapılan açıklama şöyle:

“Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiğine dair video görüntüsü sosyal medyada yer alan şüpheli şahıs yürütülen tahkikata müteakip Ankara Demetevler’de yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs emniyet müdürlüğünde alınacak ifadesinin akabinde adliyeye sevk edilecektir.”

ÖZÜR DİLEDİ

Tepkiler üzerine İnci, paylaştığı bir başka videoda yüzünü kapatarak, “Atatürk’e saygı duymasam zaten Anıtkabir’e gitmem. Ama sırf arkadaşıma çok sinirlendiğim için, benim düşünceme saygı duymadığı için kötü kelimeler kullandığı için ben de ona kullandım” ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

Ziyaret için gittiği Anıtkabir’de video çeken Safiye İnci, “Geldiğim için çok utanıyorum, keşke gelmeseydim. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı, Tayyip Erdoğan’ın b..’u olamaz.” Şeklinde hakaret etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin