AnaSayfa»Manşet»Amuda kalk Sakarya!

Amuda kalk Sakarya!

Pinterest Google+

YORUM | SEFER CAN

‘Yol onun varlık onun gerisi hep angarya,

Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya!’

Fethullah Gülen geçen haftaki sohbetini bu mısralarla bitirmişti. Türkiye’de Hizmet Hareketi gönüllüleri sohbetlere ulaşmakta zorlanıyor. Hatta internet kafede dinleyen bir karı koca ihbar üzerine gözaltına alınmıştı. AKP medyasındaki kriptolar bu eksikliği gidermek için sohbetleri sıkı takip edip haber yapıyor. Onlar da güya yandaş medya seyrediyor ayağına Gülen’le hasret gideriyor. Yandaş medyadaki kriptoların saldırıyormuş gibi yapıp şifreli mesajların muhatabına ulaşmasını sağladığından şüphelenmek için yeterince sebep var.

OTOBÜSTE AYAKTA DURANLARI POLİS TESPİT ETMELİ!

Cemaat en büyük mesaj operasyonunu Galatasaray-Fenerbahçe derbi maçında yaptı. On binlerce şakirt maç seyrederken gizli mesajlarla donandı. Bakmayın siz Galatasaray kulübünün, “Bu koreografi için haftalardır hazırlanıyorduk” savunmasına. Derbinin haftası belli değil miydi? ‘Biz hazırız’ dediniz, tam o hafta sohbet bu sözlerle bitti. Yer mi Anadolu çocuğu? Suç üstü yakalandınız! Tiz kulübe kayyım atansın ve tesisler Ensar’a devredilsin. Kayyım demişken; sakın gedikli kayyım Hasan Ölçer’i atamayın. Adamın sosyal medya hesabında bio olarak bu mısra yazıyor. Koynunuzda, pardon Akın İpek’in şirketlerinde ve Fatih Üniversitesinde yılan beslemişsiniz haberiniz yok. Galatasaray’a soruşturma için talimat veren Başbakan Binali Yıldırım bu işe de el atmalı. Ben şahsen vatandaşlık görevini yerine getirip @EmniyetGM’ye şikayet ettim. HERO tişörtlülere göz açtırmayan polis ve savcılarımız, sadece bu şiiri paylaşanları değil olur olmaz yerde ayağa kalkan, otobüste yer varken oturmayıp ayakta durmakta direnenleri de toplamalı.

BAŞKA HANGİ ŞİFRELER VAR?

Hazır hızımı alamamışken sohbetteki diğer subliminal mesajları da deşifre edeyim. (Biraz Ahmet Bozkuş özentisi gibi olacak ama..) Neden Sakarya? Sakarya diyince akla kim geliyor? Tabii ki Şaban Dişli. Şaban Dişli kimin abisi? 15 Temmuz’un liderlerinden tümgeneral Mehmet Dişli’nin. Yani Mehmet Dişli üzerinden bütün darbecilere ayağa kalkın haberi ulaştırıldı. Ama Reis kaçın kurası! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam da bu hafta Şaban Dişli’yi istifa ettirmesi tesadüf diyorsanız, hiçbir şey bilmiyorsunuz. Peki Reis, Melih Gökçek’in istifasında neden bu kadar ısrarlı? Şiirde geçen angarya kelimesini iç Anadolu ağzıyla ve hızlıca söyleyin: Angara. Bingo! Gülen, Melih Gökçek’e “biraz daha dayan, az daha oyala imdada yetişiyoruz” demiş olmasın sakın!

TABİ BALIK BAŞTAN KOKUYOR…

Yukarıda yazdıklarım elbette ironi ama AKP medyasında rahatlıkla manşet olabilirdi. Daha önceki bir sohbette geçen ‘Surda bir gedik açtık’ mısrasını Diyarbakır’daki hendekler olarak dakikalarca canlı yayında tartışmışlardı. Sur, yani Diyarbakır Sur; gedik ise Hendek. ‘Alın size PKK cemaat işbirliği’ dememişler miydi? Paranoyaları mı daha ileride, yalancılıkta mı çok mahirler? Bilemiyorum. Ancak elini başına götürdüğünde bir yorum, cübbesinin renginden mesaj, gömleğinin deseninden talimat çıkarıyorlar. Konya’daki Süper Kupa maçında çıkan olaylar haftasında beyaz gömlek ve siyah cübbe giymişti. Fon sarı, kitaplar kırmızıymış. Ve bunlar hep mesajmış. Daha ileri gidip aslında Gülen’in hayatta olmadığını, sohbetlerde konuşanın CIA tarafında üretilmiş bir hologram olduğunu bile iddia eden ve bunun üzerine televizyon programı yapan dahi çıkmıştı.

Tabii balık baştan kokuyor. Gülen’in kaldığı yerin üzerinde helikopter uçurarak taciz edenleri kayda geçirmek için söylediği cümleler, AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından bize helikopterlerle saldırı talimatı verdi diye sunuldu.

Hukuk ve vicdanın yok olduğu ortamda aklın yaşaması sürpriz olurdu zaten. Eskiden mahallenin delileri vardı, şimdi akıllıları parmakla gösteriyoruz.

Önceki Son 10 Yazı:
Yerli ve milli dolar yaparız icabında - 10 Eki 2017
Devlet parti vermiş! - 03 Eki 2017
Yerli ve milli ama iradesiz - 29 Eyl 2017
İsmail Küçük Kaya dersem okur musunuz? - 21 Eyl 2017
Operasyon sırası Menzil’de mi? - 06 Eyl 2017
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu neden tutuklatsın! - 29 Ağu 2017
KHK surları Erdoğan’ı ne kadar korur? - 26 Ağu 2017
Racon, komünizm, faşizm… - 22 Ağu 2017
Şehit askerde olur! - 15 Ağu 2017
Selvi’nin ‘sirkatin itirafları’ - 08 Ağu 2017
önceki yazı

Mutfakta biri mi var?

Sonraki yazı

İlerleyen tarih değil takvim

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir