Akşener: Yıldırım, ‘yayın bitse de gitsek’ modundaydı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB başkan adayları CHP’li Ekrem İmamoğlu ile AKP’li Binali Yıldırım’ın gerçekleştirdiği ortak yayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, partisinin de desteklediği İmamoğlu’nu ‘motive’ gördüğünü söylerken, Yıldırım’ın ‘yayın bitse de gitsek’ modunda olduğunu ifade etti.

Meral Akşener, bu sabah Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. Dün akşamki canlı yayını yorumlayan Akşener, “17 yıldır ortadan kalkan bir gelenek söz konusu. Kibirli bir gelenek ortadan kalktı” dedi.

Bunun devam etmesini dileyen Akşener, “Türkiye’nin gerildiği bir ortamda nefes aldırdı. İstanbul’da oy kullanacak olup kararsız olup seçmen açısından bir karar verme imkânı sundu.” diye konuştu.

Akşener’in açıklamaları özetle şöyle: “Sayın İmamoğlu’nu canlı yayında oldukça motive gördüm. Ama en önemlisi Sayın Yıldırım’ı incitici bir sözü olmadı. Bunu çok önemli görüyorum…

Sayın Yıldırım yayın bitse de gitsek modundaydı. Ak Partililer her şeyden muaf görüyor kendilerini. İstanbul’daki gökdelenlerin sorumlusu CHP’ymiş. Hukuki olarak Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin iznine tabi o gökdelenler. O izinlere bakıldığında siyasi iradeyi görürsünüz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin