AnaSayfa»Ekonomi»AKP’li esnaf olayı böyle görüyor: “Dolar çıksın 1000 liraya bizim umurumuzda değil, müşteriye yansıtıyoruz”

AKP’li esnaf olayı böyle görüyor: “Dolar çıksın 1000 liraya bizim umurumuzda değil, müşteriye yansıtıyoruz”

Pinterest Google+

Samsun’da AKP’li esnafın dolardaki artışa yönelik bakış açısı dikkat çekti. Aslen Trabzonlu olan ve AKP’yi destekleyen esnaf son dönemde Türk lirasının ABD doları karşısında değer kaybetmesinin kendilerini etkilemediğini, işlerinde herhangi bir bozulma olmadığını söyledi.

BBC’den Aylin Yazan’a konuşan esnaf şunu da eklemeyi ihmal etmedi: “Şimdi biz Türk parası ile çalıştığımız için dolar bizi fazla etkilemedi. Çıksın bin liraya bizim umurumuzda değil. Nakliyeye vesaire tabii yansıdı ama biz de müşteriye yansıttığımız için bizi fazla etkilemiyor”

 

Bir diğer esnaf da caddenin kalabalığını örnek göstererek ‘Artık bolluk içinde yaşıyoruz’ diyor.

“İşler yüzde 50 azaldı”

Nakliyat ve ambar işletmeciliği yapan Kenan Aydın ise Samsun’daki esnafa diğer şehirlerden mal getirip götürdüğünü ve piyasaya ne kadar mal gelip gittiğinehakimolduğunu vurguluyor.

Oy tercihi AKP’den yana olmayan Aydın, son birkaç yıldır özellikle zincir mağazaların çoğalmasıyla zaten küçük esnafın sıkıntıda olduğunu ama son zamanlarda işlerinde yüzde 50’ye yakın bir düşüş olduğunu belirtiyor.

önceki yazı

Tek mahkeme kararı ile Türkiye'de Periscope erişim engeli yasağı geldi

Sonraki yazı

Havuzun hedef gösterdiği HDP'li Başkan: “Sabah gazetesi çok değerlidir, bir camı silerken işinize yarar”

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir