AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»AKP; el koyduğu medya kuruluşlarında talana devam ediyor

AKP; el koyduğu medya kuruluşlarında talana devam ediyor

Pinterest Google+

AKP rejimi, el koyduğu muhalif medya kuruluşlarının malvarlıklarını talan ediyor. 4 Mart 2016 tarihinde kayyım atanmak suretiyle el konulan Zaman Gazetesi’nin basıldığı matbaalar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satılmaya devam ediyor.

TMSF’nin internet sitesinde, kapatılan Zaman, Meydan ve Özgür Düşünce gazetelerinin basıldığı matbaalarla birlikte Kanaltürk Televizyonu, Samanyolu Televizyonu, Cihan Haber Ajansı ve Fia Ajans’ın canlı yayın araçlarının satış ilanları yer alıyor.

Matbaa tesisleri satış ilanı

Canlı yayın araçları

Mülkiyeti Cihan Medya Dağıtım adlı şirkete ait olan baskı tesisleri yandaş medya kuruluşlarına peşkeş çekilerek yok pahasına elden çıkarılıyor. TMSF’nin 3 milyon 50 bin TL (585 bin Euro) muhammen bedelle satışa çıkardığı KBA markalı iki adet baskı makinesi ve paketleme tesislerinin bugün yeniden kurulum maliyetinin 25 milyon Euro civarında olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde kurumun internet sitesinde Ankara baskı tesislerinin de satış ilanının yer almıştı. TMSF el koyduğu şirketlere ait malların kimlere satıldığı konusunda bugüne kadar herhangi bir açıklama da yapmadı.

önceki yazı

'Emir Subayı, Hulusi Akar’ın 15 Temmuz gecesi konuşmalarını ve kritik belgeleri Amerika’ya götürdü'

Sonraki yazı

Fitch Ratings'ten TL uyarısı: Aşırı genişlemeci bir politika izleniyor

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir