AKP Bingöl İl Başkanı Güler: AKP, MHP’yi kendi içinde minimize etti

AKP Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, partisinin ‘Cumhur İttifakı’ kurduğu MHP hakkında ilginç değerlendirmeler yaptı. MHP ile yapılan ittifaka yönelik eleştirilerin gereksiz olduğunu söyleyen Güler, AKP’nin, MHP’yi kendi içinde minimize ettiğini savundu. Güler, MHP’nin eski MHP’lilikten çıktığını ve AKP politikalarını desteklediğini anlattı.

Geçen hafta MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ittifaka ilişkin sözleriyle gündeme gelmişti. “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” diyen Usta, MHP yönetimince disipline sevk edilmişti.

PARTİLİLER VE YEREL MEDYAYA HİTAP ETTİ

Güler’in AKP İl Binası’nda partililere ve yerel basına hitap ederken kullandığı ifadeler şöyle:

“AK Parti’nin MHP ile imtihanı söz konusu değildir. Zaten AK Parti MHP’yi kendi içinde minimize etmiş. Eski MHP’lilikten de çıktı, o haşin faşizan söylemlerden çıktı. Şu anda AK Parti’nin tüm projelerine destek veren, AK Parti’yi uluslararası arenada savunan, dış politikamızı destekleyen bir parti ve bu partinin Türkiye iddiası yok. İktidar olma şansı var mı MHP’nin? Yok. Cumhurbaşkanı, devlet başkanı seçme şansı var mı? Yok. Peki MHP sana destek veriyor, ‘destek verme’ deme şansın var mı? O da yok.”

ERDOĞAN KÜRTLER İÇİN OSLO GÖRÜŞMELERİNİ YAPTI

Konuşmasının devamında ‘çözüm sürecine’ değinen Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Oslo görüşmelerini yaptığını ifade etti ve Diyarbakır’da Şivan Perver ile bir araya geldiği mitingi hatırlattı. Güler sözlerine şöyle devam etti:

“Erdoğan Kürtler için imkanları açtı, seferberlik başlattı, OSLO görüşmelerini yaptı, Diyarbakır’da cesurca hareketlerde bulundu. İki sene ateşkes ilan edildi, ‘Teslim olun. Gelin ne istiyorsanız yapalım’ çağrısı yapıldı. Kürtler oy vermeyince. Türkler de ‘Ya bu Tayyip Erdoğan bizi Kürtlere satıyor’.. Onlar da oy vermese AK Parti diye bir şey kalır mı?”

GÜLER’İN SÖZLERİ, SOSYAL MEDYADA TARTIŞILDI

AKP İl Başkanı Güler’in MHP ie ilgili sözlerinin yer aldığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Videonun yayılmasının ardından MHP’li seçmenden Güler’e sert tepki geldi.

Daha sonra Güler, Twitter hesabından AKP’ye yakın Milat gazetesi Yazarı Ahmet Ay’ın mesajını paylaştı. Ay mesajında Güler’in söz konusu konuşmayı Şubat 2018’de yaptığını ileri sürerek Devlet Bahçeli yönetimindeki MHP’nin Güler’in ‘dil sürçmesini’ problem etmeyecek kadar feraset sahibi olduğunu savundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin