Akit’in ‘Gülen’ yalanına cevap: ‘Hocaefendi ikametinde normal programına devam ediyor’

Akit TV, Fethullah Gülen’in Türkiye’ye götürüldüğü yönünde bir haber yayınladı.

Haber diye sunulan bilginin yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Tr724’ün ulaştığı kaynaklar iddia edildiği bir olayın olmadığını söyledi. Herkül.org Editörü Osman şimşek de, Twitter hesabından haberi yalanladı. Şimşek, “Ekmekleri, suları, havaları yalan. Kezzaplar yalansız yaşayamıyorlar. Anında doğruluğu ortaya çıkacak yalanları neden seslendirirler ki?!. M. Fethullah Gülen Hocaefendi, Pennsylvania’da her zaman ikamet etmekte olduğu mekandadır ve normal programlarına devam etmektedir.” dedi.

AVUKAT ALBAYRAK: AKİT Mİ, TABİ Kİ YALAN

Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak da yaptığı açıklamada, “AKİT tarafından yapılan haberin yalan olduğunu söylemeye gerek var mı? Yalan, uydurma, çarpıtma, hedef gösterme konusunda mahir olan akit in iddiası tabi ki yalan.” ifadelerini kullandı.

AfSV: ASILSIZ YALANLAR ZİNCİRİNİN BİR HALKASI

AfSV’den konua ilişkin yapılan duyuruda ise şöyle denildi: “Bugün Erdoğan hükümetine yakın Akit TV adlı yayın organı yeni bir yalan haber daha yayınladı. Fethullah Gülen hocaefendinin yakalandığı ve iade edileceği iddiasında bulundular. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Hocaefendi günlük programına devam etmektedir ve kaldığı inziva evinde Amerikan güvenlik teşkilatının herhangi bir hareketi söz konusu değildir.

Bu yalan haber Erdoğan yanlısı medya organlarının ve hükümetinin bakanlarının daha önce ortaya attığı asılsız iddialar zincirine sedece bir yenisini ekliyor. Bu tarz yalan haberler Erdoğan hükümetinin Hocaefendi ve sevenlerine yaptığı tacizin farklı bir tarzıdır. Esefle kınıyoruz.”

2 YORUMLAR

  1. Akit tv de bir programda adamlar kahkaha ile geyik olsun diye boyle bisey konusuyorlar ki programdaki diger hic kimse bunu iddia eden kisinin soyledigine inanmiyor bu ayen beyan ortada. Sizde hemen duyuru yapiyor yalanlama yaziyorsunuz. Bir “basit” in geyik yapar sekilde bunu iddia etmesi cevap verilmeye layik bir durum mu? Biraz agir takilsak daha iyi olmazmiydi. Zaten boyle bisey yok gercekte, birkac saat sonrada ortaya cikacak. Adamlar iyice sabitacak bir rahat birakmiyorsunuz. En ufak yalanda hemen karsi haber yapiyorsunuz. Birakinda iyice sacmalasinlar abartsinlar sonunda tam rezil olsunlar. Bu da bir stratejidir. Ellemeyin yalan haberlerine o yalan haber kitlesini olustursun ondan sonra yalan ortaya cikinca o kitle bu sefer de kendilerine kizgin bir sekilde donus yapacak. Yok adamlar agizlarini yalana acar acmaz daha kendi taraftarlari bunu duymadan okumadan hemen agizlarina tikiyorsunuz. Birakinda rezil rusvay olsunlar iyice hemen ağizlarini toplamayin. Birsey olmaz,sakin olun onemli olan gercekler degilmi zaten.

    • Tarkan kardeşim yerden göğe kadar haklısınız. Bu da benim müspet eleştirimdir: tr724 ün hafifliği.. Her şeye atlamamak lazım diyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin