AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Ahmet Turan Alkan’dan bilcümle sevdiklerine…

Ahmet Turan Alkan’dan bilcümle sevdiklerine…

Pinterest Google+

Kapatılan Zaman gazetesinin yazarlarından Ahmet Turan Alkan’ın Twitter hesabından tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde yaptığı karakalem otoportre paylaşıldı.

‘A. Turan Alkan’dan bilcümle sevdiklerine’ notu ile paylaşılan otoportre sosyal medyada ilgi gördü.

Ahmet Turan Alkan’ın oğlu Taha Alkan, P24’e verdiği röportajında babasıyla ilgili şu ayrıntıları paylaşmıştı:

“Babam kitaplara ulaşamadı ancak kendisi çalışmaktan vazgeçmeyip Sağ Yanım isimli bir roman yazdı. Bu romanda bir aile hikâyesi üzerinden içinden geldiği sağ siyaset kültürünü kritik bir gözle ele alıyor. İçeride yazdığı ikinci çalışması Bir Hobi Budalasının Biyografisi.  Erika ve Royal gibi daktilolardan bilgisayarlara, deri dikiş takımlarından marangozluk takımlarına, ev yapımı mobilyalardan müzikal enstrümanlara kadar bir zanaatkârın oto biyografi denemesi. Üçüncüsü insanların dünyayı nasıl kirletip yaşanmaz bir hâle getirdiğini hikâyeleyen bir çocuk kitabı. Dördüncü ve sonuncu kitap ise taşrada, tren istasyonu çevresinde geçen bir aşk hikâyesi.

64 yaşında ve kronik sağlık sorunları olan babamın, tutuksuz yargılama ile bir an önce doğumunu göremediği ilk torunu Afife’ye kavuşmasını diliyoruz.”

Ahmet Turan Alkan, aralarında eski zaman yazarları Mustafa Ünal, Şahin Alpay, Lale Kemal, Nuriye Akman ve Ali Bulaç ile birlikte İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla 30 Temmuz 2016’da tutuklanmıştı. Alkan, sadece yazılarından dolayı 562 gündür haksız yere Silivri’de tutuluyor.

 

 

önceki yazı

Çikolata devinin patronuna Bank Asya gözaltısı

Sonraki yazı

Avrupa'dan gazetecilere müebbet tepkisi : Türkiye’yi ekonomik olarak cezalandırın

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir