AnaSayfa»TÜM BÖLÜMLER»Güncel»Afrin harekâtından ve Hakkari’den acı haber: 2 şehit, 1 asker yaralı

Afrin harekâtından ve Hakkari’den acı haber: 2 şehit, 1 asker yaralı

Pinterest Google+

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Afrin harekatı kapsamında 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin yaralandığını; Şemdinli’de yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu duyuruldu. Afrin kırsalında YPG’lilerin ateşlediği 3 roket, Kilis’te sınır hattındaki arazilere düşüp patladı. Suriye’nin Afrin kentine yönelik düzenlenen Zeytindalı Harekâtı’nın 29’uncu gününde TSK’den yapılan açıklamada, “1595 terörist etkisiz hale getirildi” denildi.

TSK,  Özgür Suriye Ordusu güçleri  ile birlikte yaklaşık 60 köy ve beldeyi YPG’den alındığını duyurdu, ancak bir aylık süreye rağmen operasyon bitmedi. Silahlı Kuvvetler, bölgede yoğun şekilde mayın ve patlayıcı imha ve tarama çalışması yapıldığını açıkladı.

Resmi açıklamalara göre, bugüne kadar 32 askerin şehit olduğu, 9 sivil vatandaşın da hayatını kaybettiği harekâtın son durumuna ilişkin Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, “Son bir günlük süreçte kara ve hava operasyonlarıyla 44, toplamda ise 1595 terörist etkisiz hale getirildi” denildi.

önceki yazı

Meriç faciasının tek kurtulanı Fatih Yaşar, o anları anlattı: Battıktan sonra tek bir ses duymadım, çocukları kurtaramamanın acısını yaşıyorum

Sonraki yazı

Marşandiz'deki karanlık işler: Çetenin işkence merkezine yolculuk [ERDOĞAN’IN KİRLİ TÜRKİYESİ -4]

Yorum yapın

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir