AnaSayfa»Medya»Adem Yavuz Arslan, Hrant Dink cinayetinin 11. yılında konuştu: “Türkiye’de bir cinayet faili meçhul kalırsa, faili devlettir!”

Adem Yavuz Arslan, Hrant Dink cinayetinin 11. yılında konuştu: “Türkiye’de bir cinayet faili meçhul kalırsa, faili devlettir!”

Pinterest Google+

Gazeteci Erkam Tufan Aytav’ın You Tube kanalındaki yayınladığı ’30 Dakika’ programı konuğu Hrant Dink cinayetinin 11. yılında gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan’dı. Cinayetle ilgili bir kitap da yazan Arslan, ‘Cinayete giden süreçte neler yaşandı?; Hrant Dink neden hedef seçilmişti?; Cinayet hangi büyük oyunun parçasıydı?; Dink medyada nasıl hedef haline getirilmişti?; Cinayetin arkasında kimler vardı?; Cinayet nasıl gündüz vakti, İstanbul’un ortasında işlenebildi?; Dink’in katilleri kimler?’ sorularına cevaplandı.

Arslan progrmada, “Türkiye’de bir cinayet faili meçhul kalırsa, faili devlettir.” ifadesini kullandı.

İşte o programın ilk kısmı;

önceki yazı

AKP'ye 'Zulümle Kalkınma Partisi' diyen Alparslan Kuytul, her gün ifadeye çağrılmış

Sonraki yazı

Zindandan doğuma, doğumdan zindana; bir günlük anne cezaevinde

1 Yorum

  1. Mehmet Akif Gümrükçü
    20 Ocak 2018 at 16:53 — Cevapla

    Tek kelimeyle “tebrikler”. İkinci bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Eğer mümkünse Rahip Santorio cinayetine de değinebilir misiniz? Nitekim 5 şubat 2005 de sanırım öldürülmüştü… bu konunun da aydınlatılmamış olması bir Trabzonlu olarak beni çok rahatsız ediyor…

Değerli Okurumuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir